birgün

7° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 18.12.2018 20:09

Fransa hükümeti 'sarı yelekliler' için görevlendirilen polislere ikramiye verecek

Fransa hükümeti 'sarı yelekliler' için görevlendirilen polislere ikramiye verecek

Fransa hükümeti, "Sarı Yelekliler" eylemleri sırasında görevlendirilen 111 bin polise 300 avro ikramiye vereceğini açıkladı.

Fransa'da Emmanuel Macron hükümeti bir aydır "Sarı Yelekliler" eylemleri sırasında görev alan 111 bin polise 300 avro ikramiye vereceğini açıkladı. Hükümet açıklamayı Alliance Sendikasının polis görevlilerine eylem çağrısında bulunmasının ardından yaptı.

Fransa'da, Sarı Yelekliler’in ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak 17 Kasım'da başlattıkları eylemleri, daha sonra Macron hükümetine yönelik isyana dönüştü. Bu durumun ardından Cumhurbaşkanı Macron, eylemcilerin sesini duyduğunu, asgari ücretin 2019 yılından itibaren 100 avro artacağını, fazla mesailerin vergiler ve harçlar olmadan ödeneceğini, ayda 2 bin avronun altında kazanan emeklilere yönelik sosyal güvenlik vergisindeki artışın iptal edeceğini açıklamıştı.

Sarı Yelekliler bu vaatleri yeterli bulmayarak eylemlere devam edeceğini açıklamıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız