birgün

8° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 17.02.2020 13:17

Fransa Sağlık Bakanı Paris Belediye Başkanı oluyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seks skandalı sonrası Paris Belediye Başkanlığı için adayını değiştirdi

Fransa Sağlık Bakanı Paris Belediye Başkanı oluyor

Paris Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Benjamin Griveaux’a ait müstehcen içerikli görüntülerin internete sızmasının ardından, Sağlık Bakanı Agnes Buzyn başkanlık için aday oldu.

Fransa’da Koronavirüs ile ilgili sürecini yöneten Bakan Buzyn, yaptığı açıklamada, önümüzdeki seçimlerde Paris’e hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

Reuters’ın haberine göre, Buzyn adaylığı parti içerisinde onaylandıktan sonra resmiyet kazanacak.

Diğer taraftan skandalla ilgili soruşmayı derinleştiren Fransız polisi, Rus sanatçı Pyotr Pavlenky ve kız arkadaşı Alexandra de Teddeo'yu gözaltına aldı.

Fransız halkının bu tarz skandallara önem vermediği bilindiği halde, eski hükümet sözcüsü Benjamin Griveaux seks skandalı nedeniyle görevinden istifa etmiş ve bu nedenle istifa eden ilk üst yetkili olmuştu. Fransız basını Griveaux'un istifasını ailesini korumak için yaptığı görüşünde.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız