Fransa’da Trabzonlu Çağla Dereli ve kızı Selinay ve oğlu Ata bir evde bıçaklanmış halde ölü olarak bulundu. Olayla ilgili Çağla Dereli’nin, bir süre önce boşandığı işitme ve konuşma engelli 47 yaşındaki Y. K. gözaltına alındı.

Kaynak: DHA
Fransa’da, Çağla Dereli isimli kadın ile 2 çocuğu ölü bulundu

Fransa’da Dreux kentinde bir evde, Çağla Dereli ile 2 çocuğu bıçaklanmış halde ölü olarak bulundu.

Olay, 25 Mayıs’ta Fransa’nın Dreux kentinde meydana geldi. Trabzon’un Arsin ilçesi nüfusuna kayıtlı Fransa’da yaşayan Çağla Dereli’den haber alamayan yakını, çilingir yardımıyla eve girdi.

Evde, Dereli ve kızı Selinay ve oğlu Ata’yı kanlar içinde hareketsiz bulan kişi, durumu Fransız polis ekiplerine haber verdi.

İhbarla adrese gelen ekiplerin incelemelerinde, anne ve 2 çocuğunun bıçaklanarak hayatlarını kaybettiği belirlendi. Anne ve iki çocuğunun cansız bedenleri, otopsi için Dreux kentindeki hastane morguna götürüldü.

Cansız bedenlerin otopsi sonrası defnedilmek üzere Trabzon’un Arsin ilçesi Işıklı Mahallesi’ne getirileceği öğrenildi.

GÖZALTINDAKİ BOŞANDIĞI ERKEK, İŞARET DİLİYLE VİDEO PAYLAŞMIŞ

Öte yandan olayla ilgili başlatılan soruşturmada Çağla Dereli’nin bir süre önce boşandığı işitme ve konuşma engelli Trabzonlu Y.K., gözaltına alındı.

Sorgusu süren cinayet şüphelisinin, 2 yıl önce Çağla Dereli ve kızı Selina'ya yönelik şiddet iddiasıyla 12 ay hapis ve ailesiyle iletişime geçmeme cezası aldığı, olay öncesi de sosyal medya hesabından ailesiyle ilgili işaret diliyle video paylaştığı ortaya çıktı.

Şüphelinin paylaşımında Fransızca, “Selina'yı çok seviyorum. Senden af diliyorum. Kalbinden öpüyorum. 3 yıldan fazladır göremedim. Yaşamımı durdurup, ölmeyi tercih ederim, çünkü Çağla Dereli ölmemi ve hapse girmemi istiyor” notu düştüğü görüldü.