birgün

6° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 13.12.2018 13:12

Fransız elektro-pop prodüktörü Fhin, 15 Aralık'ta ilk kez Türkiye'de

Fransız elektro-pop prodüktörü Fhin, 15 Aralık'ta ilk kez Türkiye'de

Fransız elektro-pop, trip-hop prodüktörü Fhin 15 Aralık'ta Salon İKSV'de müzik severlerle buluşacak.

Türkiye'de vereceği bu ilk konserin biletleri Biletix'ten edinilebilecek. Konseri başlama saati ise 22.30.

Fhin kimdir?

Müzik eğitimini kendi kendine tamamlayan, en büyük tutkusu müzik olan bir prodüktör, gitarist, şarkıcı, davulcu ve ses mühendisi. 2010’ların ikinci yarısına girerken paylaştığı bir dizi single ile dikkatlerini üzerine çekti. İlk kısaçaları A Crack in the Eyes’ı 2016’da yayımladı. Bu EP Fhin’e 5 milyondan fazla dinleyici kazandırdı. EP’yi, Kraak & Smaak, Parcels ve Zimmer gibi isimlerle işbirlikleri takip etti.

Son birkaç yıldır yeniden yükselişe geçen Fransız elektronik müzik sahnesinin önemli aktörlerinden birine dönüştü. 2017’de yayımladığı ikinci kısaçaları around.away ile elektronik müzik dünyasının şampiyonlar ligine oynamaya başladı. Chloé Black, Polo & Pan, Crayon, Nude gibi çağdaşlarıyla ortak çalışmaları dans pistlerinin favori parçaları haline geldi.

En çok dinlendiği şehirler arasında İstanbul da yer alıyor. Şimdi Türkiye’de ilk defa Salon’da.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız