birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SPOR 06.08.2021 10:32

Fransız gazeteciden Messi’nin yeni adresine dair iddia

İspanyol temsilcisi, Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin takımdan ayrılacağını açıkladı. Fransız gazeteci Mohamed Bouhafsi PSG'nin Arjantinli futbolcu ile görüşmelere başladığını duyurdu.

Fransız gazeteciden Messi’nin yeni adresine dair iddia

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona, sözleşmesi sona eren Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin takımdan ayrılacağını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, tarafların anlaşmasına karşın kulübün finansal durumu ve La Liga düzenlemeleri nedeniyle sözleşme imzalanamadığı kaydedildi.

Yaşanan gelişmelerden iki tarafın da derin üzüntü duyduğunun vurgulandığı açıklamada, "Lionel Messi, Barcelona'da kalmayacak. Barcelona, kulübe katkılarından dolayı Messi'ye şükranlarını sunar, kişisel ve profesyonel yaşamında başarılar diler." ifadeleri kullanıldı.

PSG İLE GÖRÜŞME İDDİASI

Ünlü Fransız gazeteci Mohamed Bouhafsi, Fransız devi PSG'nin Arjantinli futbolcu ile görüşmelere başladığını duyurdu. Bouhafsi, iki taraf arasındaki müzakerelerin sürdüğünü ve PSG'nin transferi sağlayacak çözüm adına oldukça dikkatli davrandığını vurguladı.

PSG ve Manchester City, Lionel Messi'nin yüksek maaşını karşılayabilecek birkaç kulüpten biri olarak öne çıkıyor.

Fransız ekibinin ekonomik gücünün Messi'nin maliyetini karşılamak için yeterli olması; Neymar, Mbappe, Icardi ve Di Maria gibi yıldızların kadroda bulunması Arjantinli süperstarın transfer iddialarını güçlendiriyor.

MESSİ’NİN BARCELONA GEÇMİŞİ

Barcelona'nın altyapısından yetişen 34 yaşındaki Messi, 17 sezon formasını giydiği İspanyol ekibiyle 10'u La Liga, 4'ü UEFA Şampiyonlar Ligi olmak üzere 34 kupa şampiyonluğu yaşadı.

Barcelona ile tüm kulvarlarda 778 maça çıkan Arjantinli futbolcu, 672 kez rakip fileleri havalandırdı.

Messi bu dönemde 6 kez de yılın futbolcusuna verilen Altın Top (Ballon d'Or) ödülünü kazandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol