birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

YEREL 08.01.2021 22:42

Freni boşalan TIR eve çarptı

Kocaeli'de yokuşa park edilen TIR kayarak eve çarptı. Ev sahibi, "Bu TIR buradan kayacak diye defalarca söyledim. ‘Yok, kaymaz, bir şey olmaz’ dediler. Bu bölgeye birer metre arayla demir korkuluk yapılmasını istiyoruz" dedi.

Freni boşalan TIR eve çarptı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde park halindeyken freni boşalan TIR eve çarptı. Evine TIR çarpan yurttaş, “Bu TIR buradan kayacak diye defalarca söyledim” diyerek sitem etti.

Kaza, Kocaeli'nin Gebze ilçesi Mimar Sinan Mahallesi 29. Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Fatih D. isimli bir yurttaş, 41 KJ 749 plakalı Ford marka TIR'ını sokak üzerinde park ederek evine gitti. O esnada yokuş aşağı bir şekilde duran TIR'ın bir anda freni boşaldı.

Bunun ardından yokuş aşağıya doğru hareket eden TIR, Ahmet Sarıoğlu isimli bir vatandaşa ait eve çarparak durabildi. Kazayı gören vatandaşlar durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine adrese itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Adrese ulaşan itfaiye ekipleri, TIR'ın çaptığı evdeki 5 kişilik aileyi dışarıya çıkardı. Kaza esnasında kimsenin yara almaması ise rahat bir nefes aldırdı.

EV SAHİBİ SİTEM ETTİ

Öte yandan evine TIR çarpan Ahmet Sarıoğlu, TIRların bu şekilde yokuşa park edilmesine sitem etti. Olay anını anlatan Sarıoğlu, “İçeride çay içiyorduk, bir gürültü geldi. Biz de hemen dışarıya çıktık. Bu hale gelmiş. Allah’a çok şükür yaralımız, ölümüz yok. Evde 5 kişiydik. Burada çok sık kaza olmuyor. En son yaklaşık 12 sene önce oldu, bir de bu oldu. Ama ben bu TIR buradan kayacak diye defalarca söyledim. ‘Yok, kaymaz, bir şey olmaz’ dediler. Bu bölgeye birer metre arayla demir korkuluk yapılmasını istiyoruz. Bu TIR'lar buraya park edilmesin” dedi. Güvenlik güçleri, kazayla ilgili inceleme başlattı.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol