birgün

15° AÇIK

SPOR 27.10.2021 15:38

Futbolcu Josh Cavallo, eşcinsel olduğunu açıkladı

Avustralya'da A-League'nin önde gelen kulüplerinden Adelaide United'da oynayan Josh Cavallo, eşcinsel olduğunu duyurdu. "Ben bir futbolcuyum ve eşcinselim. İstediğim şey, futbol oynamak ve eşit şartlarda yaşamak" diyen futbolcuya spor dünyasından destek geldi.

Futbolcu Josh Cavallo, eşcinsel olduğunu açıkladı

Avustralya'da A-League'nin önde gelen kulüplerinden Adelaide United'da oynayan Josh Cavallo, eşcinsel olduğunu kamuoyuyla paylaştı ve dünyada bunu duyuran ilk profesyonel erkek futbolcu oldu.

Adelaide United'ın sosyal medya hesabından 'Josh'un gerçeği' başlığıyla paylaşılan videoda Cavallo, "Ben bir futbolcuyum ve eşcinselim. İstediğim şey, futbol oynamak ve şartlarda yaşamak" ifadelerini kullandı.

"Bir yandan en iyi performansını vermeye çalışırken diğer yandan ikili bir hayat sürmenin kendisini tükettiğini' kaydeden Cavallo, "Hayatımda bu noktaya gelmek benim için bir yolculuktu, açıklama kararım benim en büyük mutluluğum oldu. 6 yıldır cinselliğimle savaşıyorum ve bunu bir kenara koyabildiğim için mutluyum" diye konuştu.

Daha önce eşcinsel olduğu ortaya çıkarsa insanların kendisi hakkında farklı düşüneceğinden, kendisine kötü sözler edeceklerinden ya da alay edeceklerinden endişelendiğini kaydeden 21 yaşındaki futbolcu, "Ancak öyle olmadı. Tam tersine insanlardan daha fazla saygı gördüm" ifadelerini kulllandı.

Cavallo'nun açıklamasına spor dünyasından destek geldi. Çok sayıda spor kulübü ve sporcu, Cavallo'nun paylaşımını alıntılayarak destek mesajı verdi.

İşte o mesajlardan bazıları: