birgün

20° PARÇALI BULUTLU

Futbolda ‘sorumluluk’ bilmecesi: TFF, topu Sağlık Bakanlığı’na attı

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, koronavirüsün temmuz ortasında etkisini yitirmesi durumunda, ligin son 3-4 maçını seyircili oynatabileceklerini söyledi. Özdemir, “Biz, futbol tabiriyle topu Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’na attık” dedi

SPOR 08.05.2020 09:50
Futbolda ‘sorumluluk’ bilmecesi: TFF, topu Sağlık Bakanlığı’na attı
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde açıkladığı liglerin 12 Haziran’da başlatılması yönündeki kararla ilgili konuştu.

Süreci Posta gazetesinden Murat Çelik’e anlatan Özdemir, ligleri başlatma kararının arkasında olduklarını söyledi.

Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sorumluluk TFF’nindir” sözlerini doğrudan yanıtlamadı. Ancak topu Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’na attıklarını söyleyerek şunları kaydetti:

“Bu sabah (dün) saat 09.30 itibariyle yazıyı yazdık, imzaladım, yolladım. Alternatifli 10 senaryoyu da yazdık, tedbirlerimizi de yazdık. Dedik ki, ‘Kararımız budur. Bizim Sağlık Kurulumuzun aldığı tedbirler de bunlardır. Yeterli midir, değil midir? Yok yeterli değildir, bu koşullarda maçlar oynanamaz’ derlerse biz de ona göre hareket ederiz. ‘Tamamdır’ derlerse, aldığımız kararı uygulamaya koyarız.”

‘SON 3-4 MAÇ SEYİRCİLİ OLABİLİR’

Açıkladıkları takvimi uygulamakta kararlı olduklarını dile getiren Özdemir, “Şimdi ben diyorum ki, bakın daha var 37 gün. Tablo iyiye doğru gitmiyor mu, gidiyor. 37 gün sonra belki her şey bitecek Türkiye’de. Her şey normale giderse neden futbol oynanmasın. Ben hemen yarın başlayalım demiyorum ki” dedi.

TFF Başkanı, temmuz ortasında koronavirüsün etkisini kaybetmesi durumunda, kalan 3-4 maçı seyircili oynatabileceklerini de belirtti. Özdemir şöyle konuştu:

“Baktık ki her şey iyi gitti -biliyorsunuz 26 Temmuz’da bitirmeyi planladık baktık ki Temmuz ortasında Korona kalmadı ülkede, o zaman son 3-4 maçı da, durum elverirse seyircili de oynatabiliriz. Neden olmasın? Bu mümkün olursa, zaten özellikle dört büyük takımın maçlarında tribünler özel disiplin altına alınır. Mesela üç koltuk aralıklı oturturuz, birer sıra boş bırakırız.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun