birgün

8° HAFİF YAĞMUR

GADEV Alevi Akademisi’nde ikinci Dönem dersler başlıyor

YAŞAM 27.01.2023 15:34
GADEV Alevi Akademisi’nde ikinci Dönem dersler başlıyor
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Garip Dede Vakfı (GADEV) Alevi Akademisi, 2. dönem eğitimlerine yarın saat 15.00’te İstanbul Küçükçekmece’deki Garip Dede Cemevi’nde başlayacak.

Prof. Dr. Şükrü Aslan tarafından verilecek olan ve Alevilerin anavatanlarından ayrılıp dünyanın değişik coğrafyalarındaki ülkelerde var olma mücadelesi ve vatandaşlık hakları konusunda kavramsal ve saha çalışmalarının vurgulanacağı “Küresel Dünyada Alevi Olmak, Alevi Kalmak” adlı ilk ders, halka açık olacak.

Eğitim, “Sosyal bilim perspektifinden Türkiye’de Alevilik” ve “Alevilikte yol-erkan, inanç ve ocaklar” başlıklı iki program halinde olacak.

“Sosyal bilimler perspektifinden Aleviler / Alevilik” programının ikincisi yine Prof. Dr. Şükrü Aslan’ın koordinatörlüğünde çok sayıda akademisyen/uzmanın katılımıyla yarın açılış dersiyle uygulanmaya başlanacak.

“Alevilikte Yol-Erkan, İnanç ve Ocaklar” programının ikincisi sonbaharda uygulanacak.

Bütün dersler saat 14.00-17.00 arasında yapılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol