birgün

23° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

Galata Kulesi'nin önünde tekbir getirip kendini yaktı

Galata Kulesi önünde Allah-u Ekber diye bağıran bir kişi, kendini yaktı. İstanbul Valiliği, Galata Kulesi yakınında bir kişinin üzerine yanıcı madde dökerek kendisini yakma teşebbüsünde bulunmasına ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi

GÜNCEL 31.05.2022 20:20
Galata Kulesi'nin önünde tekbir getirip kendini yaktı
Abone Ol google-news

İstanbul Taksim'de bulunan Galata Kulesi'nin önünde bir kişi kendini yaktı.

Alevler içerisinde kalan kişi kollarını havaya kaldırarak yandı. Çevredeki yurttaşlar yanan kişiye yangın tüpü ile müdahale etti.

Yangın tüpü ile söndürülen kişi, “Allah-u Ekber” diye bağırmaya devam etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, saat 18.30 sıralarında Beyoğlu ilçesi Galata Kulesi yakınında Konya ili Meram ilçesi nüfusuna kayıtlı A.C.T.P. adlı kişinin üzerine döktüğü yanıcı maddeyle kendisini yakma teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.

Çevredeki vatandaşların müdahalesiyle üzerindeki alevler söndürülerek 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye sevk edilen kişinin tedavisine devam edildiği aktarılan açıklamada, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Öte yandan, vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar olan söz konusu kişinin hayati tehlikesinin sürdüğü, yanındaki poşetten çıkan plastikten orak ve tabletin de muhafaza altına alındığı öğrenildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun