birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Galatasaray Başkanı Özbek: Bu parayı ödeyeceğim ve Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağım

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Bankalar Birliği ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına ilişkin, "Arkadaşlarımla beraber çok kararlıyım. Bu hesabı kapatacağım. Bu parayı ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım" açıklamasını yaptı.

SPOR 22.06.2022 15:20
Galatasaray Başkanı Özbek: Bu parayı ödeyeceğim ve Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağım Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Bankalar Birliği ile imzalanan yapılandırma anlaşmasından çıkmayı amaçladıklarını söyledi.

Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu haziran ayı olağan divan kurulu toplantısında yeni dönemde planladıkları çalışmalar hakkında sunum yaptı.

Galatasaray Kulübünde 11 Haziran'da yapılan olağanüstü seçimli genel kurulda göreve geldiklerini hatırlatan Özbek, "Bizi Galatasaray gibi büyük bir çınarı yönetmek üzere seçtiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu göreve layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Seçim dönemi bir şölen ve bayram havasında geçti. Bunun için değerli kardeşim Eşref Hamamcıoğlu'na da teşekkür ediyorum. Hakikaten Galatasaray'ın özlediği bir seçim yarışı oldu" dedi.

Dursun Özbek, mazbatalarını aldıktan sonra Ankara'ya giderek Anıtkabir'i ziyaret ettiklerini belirterek, "İlk iş olarak Cumhuriyet'imizin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ziyarete gittik. Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde, başarılı bir sezon geçireceğimizin sözünü verdik" ifadelerini kullandı.

"ÇOK GÜZEL BİR TAKIM KURACAĞIZ"

Galatasaray'ın en önemli değerlerinden birinin futbol olduğunu anlatan Özbek, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet'in 100. yılı için müthiş bir rekabet var. Her kulüp 100. yılın önemine binaen şampiyon olmak için elinden geleni yapıyor, transferlerini gerçekleştiriyor. Biz de yeni bir ekibiz. Futbolu dizayn etmek için daha önceden çalıştığım, Galatasaray'a futbolda büyük hizmetler vermiş Cenk Ergün kardeşimi, futbol direktörü olarak göreve getirdik. Futbolda Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde mücadele etmek ve başarı kazanmak için hazırlanıyoruz. Bu konuda eksiklerimiz var. Bu eksikleri gidermek için transferlerimize başlıyoruz. Zaten seçim öncesinde de çalışmalarımız vardı. Şimdi bunları nihayete erdirmek için elimizden geleni yapacağız. Endişe etmeyin, çok güzel bir takım kuracağız."

Galatasaray Adası'nı tekrar eski haline getirmek ve sosyal tesis olarak üyelerin hizmetine sunmak için çalıştıklarını aktaran Özbek, "Adada bizim 1 parselimiz var, diğer 3 parsel Milli Emlaka ait. Göreve geldikten sonra ilk temas ettiğim yer Milli Emlak oldu. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Bir iki gün sonra Milli Emlaka ait parsellerin 30 yıllığına Galatasaray'a irtifak edilmesi için sözleşmeler hazırlanıyor. Hepinize müjdeli haberi yakında vereceğim. Galatasaray Adası ulaşılamaz bir yer olmaktan çıkıyor. Ben bu konuda büyük destek veren Sayın Cumhurbaşkanı'mıza ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum'a büyük bir teşekkür gönderiyorum" diye konuştu.

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ İLE YAPILAN ANLAŞMA

Başkan Dursun Özbek, Türkiye Bankalar Birliği ile imzalanan yapılandırma anlaşmasından çıkmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Özbek, bu çerçevede dün Ziraat Bankası'nı ziyaret ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın genel müdüre, 'Ben ve arkadaşlarım kararlıyız. Sizle yapılan yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz.' dedim. 'Nasıl çıkacaksınız?' diye sordu. Projelerimizi anlattık. Türk Lirası'nın referans faizi var. Bu faiz sabit değil. Bugünün koşullarında düşük gözükebilir ama böyle yüksek enflasyonun seyrettiği yerde, bir noktaya geldiği zaman, katlanması, 2-3 katına çıkması mümkün. Düşük faiz dediğiniz zaman bile senede 400 milyon lira faiz ödüyoruz. Arkadaşlarımla beraber çok kararlıyım. Bu hesabı kapatacağım. Bu parayı ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım. Bağımsızlık kelimesinin tam anlamı burada yatıyor. Bütün harcamalar Türkiye Bankalar Birliği konsorsiyumunun sınırları içinde yapılıyor. Yani kendi inisiyatifinizle bir hareketiniz yok. Bu, içinize siniyor mu? Bunun için genel kurul yapacağız, sizlerin onayına getireceğiz. Orada da göreceksiniz. Bu prangadan kurtulmak son derece olası."

Dursun Özbek; Riva, Florya, Kemerburgaz arazileriyle Mecidiyeköy'deki bina ve spor salonu projeleriyle ilgili de divan kurulu üyelerine bilgi verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol