birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 01.08.2020 14:17

Galatasaray’dan Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü’ne yanıt geldi

Galatasaray, Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü’nün Galatasaray Lisesi ile ilgili yaptığı "Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistem ile kurulan bir okul imiş” açıklamaya yanıt geldi. Galatasaray, “Galatasaray Lisesi'ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır” dedi.

Galatasaray’dan Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü’ne yanıt geldi

Galatasaray Spor Kulübü, Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu’nun Galatasaray Lisesi için kullandığı "Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistem ile kurulan bir okul imiş” ifadelerine yanıt verdi.

Galatasaray Lisesi’nin Türkiye’de sayısız değerli insanı tedrisatından geçiren bir ilim irfan yuvası olduğu belirtilen açıklamada, “Galatasaray Lisesi'ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır” denildi.

Galatasaray’ın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen’in, "Türk olmayan takımları yenmek" hedefiyle, Türkiye'nin medar-ı iftiharı olan Galatasaray Spor Kulübü'nün temellerinin atıldığı Galatasaray Lisesi, 1481 yılına kadar uzanan kökleriyle Türk Milleti'nin sahip olduğu en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Çanakkale'de, Trablusgarb'da, Balkan Harbi'nde, Kafkas Cephesi'nde, Irak'ta, Gazze'de, Sina'da, vatan uğruna şehitler veren Galatasaray Lisesi, İstiklal ruhuyla kurulan Türkiye Cuhmuriyeti'nin sarsılmaz değerleriyle yoğrularak bugünlere gelmiştir.

Bu vatan için canını hiçe sayarak cephelere koşan, mezun vermeden şehitler veren Galatasaray Lisesi, "Fikri hür, vicdanı hür" nesiller yetiştirerek, Cumhuriyetimizin üzerine bina edildiği tüm değerleri benimseyen ve her zaman her yerde savunan bir kurum olmuştur.

Türkiye'de sayısız değerli insanı tedrisatından geçiren bir ilim irfan yuvası olan Galatasaray Lisesi'ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır. Bu cüreti gösterenler şunu bilmelidir ki; tüm kurumlarıyla tek vücut olan Galatasaray, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin temel değer ve ilkelerinin yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız