birgün

17° AÇIK

SPOR 03.04.2016 09:07
author

Galatasaray darmadağın!

Galatasaray lig sonuncusu Eskişehirspor’a 4-3 mağlup oldu. Çok kötü bir sezon  geçiren sarı-kırmızılılar bu sonuçla Avrupa Ligi yarışında da geride kaldı

Galatasaray darmadağın!

Ligin dibine demir atan Eskişehir, cezasına kendi kendine +1 yıl eklemek üzere olan Galatasaray’ı ağırladı. Taraftarını hayal kırıklığına uğratan ve 2016 da sadece 2 kere kazanabilen iki takımın da eksiği boldu.

Bilal Kısa, yaklaşık 30 metreden attığı şık golle henüz 11. dakikada sahadaki oyunun günün diğer maçları gibi temposuz ve sıkıcı olmayacağını ilan ediyordu. Öne geçtikten sonra geriye yaslanan Galatasaray, Es-Es’in yakaladığı fırsatlara 40. dakikaya kadar direnebildi. Engin sol kanatta ileri çıkan Kaan’ı kaçırdı. Onun sert ortasında Bokila Muslera’yı mağlup ederek kırmızı siyahlı formayla ilk golünü attı.

Galatasaray’ın çiçeği burnunda teknik direktörü Riekerink, ikinci yarıya Ankara’daki patlamada babasını kaybettikten sonra ilk resmi maçına çıkan ve pek varlık gösteremeyen Umut’un yerine Tarık’ı oyuna alarak başladı. Konuk ekip ikinci yarıya golle başladı. Linnes’in sağ kanattan yaptığı ortayı Yasin gole çevirdi. Ev sahibi bu gole Nadir ile hemen cevap veremeseydi maçı da kazanamayabilirdi. Ev sahibine galibiyetin yolunu açan gol Hadziç’in ayağından geldi. Geriye yaslanma sırası artık Eskişehir’deydi. Ancak Galatasaray’ın aksine Kırmızı Şimşekler kontra ataklarda etkili oldu. O ataklardan birinde 68’de Kaan sol çaprazdan yaptığı sert vuruşla Muslera’yı kapattığı köşeden avlayarak farkı ikiye çıkarttı. Bu gol tüm şehrin lige daha sıkı tutunmasını sağlıyordu. Semih’in uzatmaların sonundaki golü sonuca değil skora etki ediyordu. İki kere öne geçmesine rağmen farklı yenilen Galatasaray’ı ezeli rakiplerinin Kasımpaşa ve Osmanlı’yı yenmesini umut edecek hallere düşürenler utansın...

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız