birgün

17° HAFİF YAĞMUR

SPOR 18.08.2021 14:23

Galatasaray ve Rizespor arasındaki Oğulcan Çağlayan krizi çözüldü

Galatasaray'da transferinde yaşanan ihtilaf nedeniyle lisansı çıkarılamayan Oğulcan Çağlayan konusunda Rizespor ile anlaşmaya varıldı.

Galatasaray ve Rizespor arasındaki Oğulcan Çağlayan krizi çözüldü

Galatasaray'da transferinde yaşanan ihtilaf nedeniyle lisansı çıkarılamayan Oğulcan Çağlayan'ın durumu, çözüme kavuştu. Galatasaray, Rizespor ile transfer adına anlaşma sağladı.

Galatasaray ile Rizespor arasındaki görüşmeler olumlu şekilde tamamlanırken anlaşmaya istinaden Galatasaray, Ali Yavuz Kol'u bonservisiyle Rizespor'a gönderecek.

Yunus Akgün ve Atalay Babacan ise kiralık olarak Rizespor'un yolunu tutacak.


Çaykur Rizespor, Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı Oğulcan Çağlayan transferi hakkında TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na “usulsüz transfer” gerekçesiyle başvuruda bulunmuştu.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, sarı-kırmızılı takımın Çaykur Rizespor’a 1 milyon 200 bin Avro tazminat ödemesine karar vermişti.

Galatasaray, bu kararı mahkemeye taşırken Rizespor’un başvurusu sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu, Oğulcan Çağlayan’ın lisansını çıkartmamıştı.

Galatasaray ve Çaykur Rizespor arasında devam eden usulsüz transfer davası Yargıtay'a taşınmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu, Oğulcan Çağlayan’ın lisansını çıkarmadığı için UEFA listesine adı yazılamayan Oğulcan, PSV karşısında da forma giyememişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol