Game of Thrones'a internet yasağı geldi

07.06.2016 14:26 GÜNCEL

Yayınlandığı ilk günden bu yana geniş kitleleri peşinden sürükleyen Game of Thrones’un Türkiye’deki tüm internet sitelerinden kaldırılması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan ve geçen yıl 14.4 milyon defa korsan indirilen Game Of Thrones, yayıncı kuruluşun uyarısı üzerine Türkiye’deki tüm internet sitelerinden kaldırıldı. Dün diziyi izlemek isteyenler, ne yeni bölümü ne de eski bölümleri internette bulamadı.

TÜM BÖLÜMLERİ ERİŞİME KAPATILDI

24 Nisan’da 6. sezonu başlayan ve dün 7. bölümüyle ekrana gelen Game Of Thrones’un tüm bölümleri telif hakları nedeniyle erişime kapatıldı. Diziyi izlemek isteyen Game of Thrones hayranları, “Yayın haklarını elinde bulunduran kuruluş tarafından tarafımıza yapılan uyarı nedeniyle sitemizden bir daha eklenmemek üzere tamamen kaldırılmıştır” notuyla karşılaştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Türkiye’deki Game Of Thrones hayranları bundan sonra dizinin yeni ya da eski bölümlerini internet siteleri üzerinden izleyemeyecek. Bu durum sosyal medyada da büyük tepki çekti.

DİZİ HAYRANLARI TORRENT'E KOŞTU

Fenomen diziyi internet sitelerinde izleme imkanı bulanayan hayranları Torrent platformlarına koştu.

DİGİTURK İHTAR ÇEKMİŞ

Dizinin Türkiye'deki yayın haklarına sahip olan ve adı sansürcülükle yan yana anılan Digiturk, internet sitelerine ihtar çekerek dizileri kaldırttı. Digiturk, Geçtiğimiz günlerde şaibeli bir satışla Katarlı bir şirkete devredilmişti.

Samanyolu yayın grubu ve İpek Medya Grubu'na ait kanalları hukuksuz bir şekilde kaldırdığı için prosto edilen, ve bu sansür sebebi ile ciddi oranda müşteri kaybeden Digiturk, bakalım Game Of Thrones hayranlarını kendisine abone yapmayı becerebilecek mi?