birgün

24° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 04.08.2021 12:21

Game of Thrones'un Jon Snow'u: Dizi nedeniyle akıl sağlığı problemleri yaşadım

Game of Thrones'da Jon Snow karakterine hayat veren ünlü oyuncu Kit Harington, dizi esnasında ve sonrasında psikolojik sorunlar yaşadığını açıkladı.

Game of Thrones'un Jon Snow'u: Dizi nedeniyle akıl sağlığı problemleri yaşadım

Dünyaca ünlü oyuncu Kit Harington, Game of Thrones'un (GOT) bitmesinin ardından akıl sağlığı problemleri yaşadığını ve bunun dizi yüzünden olduğunu söyledi.

Dizide canlandırdığı Jon Snow karakteriyle tanınan Harington, cuma günü yayımlanan röportajında, "Dürüst olmak gerekirse, GOT sırasında ve sonrasında bazı akıl sağlığı problemleri yaşadım" dedi. Harington şu ifadelere yer verdi:

Bence bu doğrudan dizinin doğasıyla ve yıllarca yaptığım işle ilgiliydi. GOT'den sonra 'Bir yıl boyunca çalışmak istemiyorum' diye düşünerek bir ara verdim. Gerçekten biraz kendime konsantre olmak istedim. Bunu yaptığım için çok mutluyum.

Independent Türkçe'nin aktardığı habere göre ünlü aktör, Mayıs 2019'da dizinin finali yayımlanmadan önce stres ve alkol sorunları sebebiyle rehabilitasyon merkezine yatmış, bir ay sonra merkezden ayrılmıştı.

George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı (A Song of Ice and Fire) serisinden uyarlanan GOT, Nisan 2011'de yayımlanmaya başlamış ve 2019'da sona ermişti. Yapım, büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak adını televizyon tarihinin en unutulmaz dizileri arasına yazdırmayı başarmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol