birgün

21° AZ BULUTLU

MEDYA 13.12.2019 15:43

Gani Müjde: Ben de Mazhar'ın çekime kafası iyi gelip bahçeye işemesini unutmayacağım

Gani Müjde: Ben de Mazhar'ın çekime kafası iyi gelip bahçeye işemesini unutmayacağım

Gani Müjde, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden ödül aldıktan sonra, "Bu ödülü ömrümün sonuna kadar saklayacağım" diyen Mazhar Alanson ile ilgili bir anısını anlatarak tepkisini gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri Töreni'nde müzik alanında ödül kazanan MFÖ'nün solisti Mazhar Alanson, ödülünü AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın elinden aldıktan sonra, "Hemen hemen evde hiç ödül görünmüyor bende. Ama bu ödülü ömrümün sonuna kadar saklayacağım" ifadelerini kullandı.

Yönetmen, senarist ve karikatürist Gani Müjde, gündeme oturan ve eleştirilere sebep olan bu söylemin ardından Alanson ile ilgili bir anısını anlattı.

Müjde'nin Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Ben de çekime kafası iyi gelen Mazhar'ın reklam arasında gidip Divan Palmira'nın bahçesine işemesini ve bahçeye bakan balkonlu odalardan gelen çığlıkları hiç unutmıyıcam."

gani-mujde-ben-de-mazhar-in-cekime-kafasi-iyi-gelip-bahceye-isemesini-unutmayacagim-661302-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız