HDP'li Gergerlioğlu, Garanti Bankası'nın da KHK'li birine hesap açmak istemediğini, zoraki olarak açınca da söz konusu KHK'lı kişiye bir belge imzalattığını yazdı.

Garanti Bankası KHK'liye hesap açmak istememiş!

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre Garanti Bankası, KHK'li olduğu gerekçesiyle bir kişiye hesap açmak istedi, hesap zoraki olarak açıldıktan sonra ise kişiye belge imzatıldığını belirtti.

HDP'li Gergerlioğlu, kişisel Twitter hesabından, "Garanti bankası KHKlıya hesap açmak istememiş, sonunda açınca da şu utanç belgesini vermiş!" diye belirtti.

Feminist yazar Ayşe Düzkan da, önceki gün, cezaevinden çıktıktan sonra HSBC bankasının hesabını bloke ettiğini duyurmuştu.

Garanti Bankası'nın imzalattığı belge:

garanti-bankasi-khk-liye-hesap-acmak-istememis-672202-1.

"1- Bankalar, tabi oldukları mevzuat gereğince, nezdindeki tüm müşteri hesaplarının yasal düzenlemelere, resmi otoritelerce belirlenmiş kurallara ve bankacılık teamüllerine aykırı olmayacak şekilde açılmasını ve kullanılmasını takip ve izlemekle sorumludur. Bu itibarla, uymakla yükümlü olduğumuz grubun politikaları kapsamında, gerekli gördüğümüz hal ve durumlarda müşterilerimiz ile olan ürün ve hizmet ilişkileri sonlandırabilmekte / kısıtlandırabilmektedir.

2- Yukarıda izah ettiğimiz nedenlerle maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile gerçekleştiren işvereniniz tarafından mevduat hesabınıza yatırılacak olan sadece maaş ödemeleriniz üzerindeki tasarruf haklarınız hariç olmak üzere dijital kanallar (internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi) dahil olmak üzere tarafınıza başkaca ürün ve hizmet sunulmayacaktır.

3- İşvereniniz tarafından yapılacak maaş ödemeleri hariç olmak üzere, hesaplarınıza alacak olarak kaydedilecek diğer işlemler (para yatırma, havale, EFT, SWIFT vb.) kabul edilmeyecektir."

cukurda-defineci-avi-540867-1.