birgün

15° AÇIK

SPOR 19.09.2020 20:52

Gareth Bale yeniden Tottenham Hotspur'da

Tottenham Hotspur, Gareth Bale transferini paylaştığı video ile duyurdu. Bale, 7 sezonun ardından eski takımına geri döndü.

Gareth Bale yeniden Tottenham Hotspur'da

Fotoğraf: Tottenham Hotspur / Twitter

Tottenham Hotspur, Gareth Bale transferini sosyal medya hesaplarından paylaştığı video ile duyurdu.

Real Madrid'de bir süredir kadro dışı olan 31 yaşındaki kanat oyuncu, La Liga ekibinden 1 yıllığına kiralandı. Bale, 7 sezonun ardından eski takımına geri döndü.

Gareth Bale, 2013-2014 sezonunun başında Tottenham'dan Real Madrid'e 101 milyon avro rekor bonservis ücreti ile transfer olmuştu. Reuters'ın verdiği habere göre Tottenham, Bale için Real Madrid'e kiralama ücreti olarak 20 milyon sterlin ödeyecek.

Real Madrid kariyerinde 251 maçta 105 gol atan Bale, 2 La Liga, 1 Copa del Rey, 4 Şampiyonlar Ligi ve 2 de UEFA Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız