birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 17.04.2021 16:37

Gazeteci Gaye Karadağ son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Gaye Karadağ, dün yaşamını yitirdi. Gaye Karadağ, ailesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ve eski çalışma arkadaşları tarafından Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Gazeteci Gaye Karadağ son yolculuğuna uğurlandı

BİRGÜN EGE

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri ve TRT İzmir Radyosu spikerlerinden Gaye Karadağ dün akşam yaşamını yitirdi. Gaye Karadağ’ın vefat haberi, İzmir basınında büyük üzüntüyle karşılandı.

Bir süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Gaye Karadağ, ailesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ve eski çalışma arkadaşları tarafından Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Gaye Karadağ’ın cenazesi koronavirüs tedbirleri nedeniyle tören yapılmadan defnedildi.

gazeteci-gaye-karadag-son-yolculuguna-ugurlandi-865804-1.

Törene, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Bülbül, Kenan Çimen, KESK HABER – SEN İzmir Şube Başkanı Ayhan Zengin, İGC üyeleri ve aynı zamanda TRT’den mesai arkadaşları Leyla Özgür, Mustafa Turpçulu, Emre Şimşek, yakın dostları ve ailesi katıldı.

Cenazede konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, “Cemiyetiniz Genel Sekreteri, meslektaşım, omuzdaşım, kardeşim Gaye Karadağ’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyim. Çok iyi bir spiker, çok iyi bir öğretmen çok iyi bir dost, çok iyi bir anneydi. Eksik kaldık. Ama anıları eskimeden hep belleğimizde, yüreğimizde yaşayacak” dedi.

GAYE KARADAĞ KİMDİR?

1958 yılında İzmir’de doğdu. Mesleğe 1989 yılında TRT Erzurum radyosunda spiker olarak başladı. Kısa zaman sonra İzmir’e geldi. TRT İzmir Televizyon Müdürlüğü ve TRT İzmir radyosunda spiker olarak çalıştı. Evli ve bir çocuk annesidir.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol