birgün

23° AÇIK

Gazeteci Hayri Tunç’a 2 yıl hapis cezası!

GÜNCEL 07.06.2016 18:15
Gazeteci Hayri Tunç’a 2 yıl hapis cezası!
Abone Ol google-news

Gazeteci Hayri Tunç’un “örgüt propagandası” yaptığı iddiası ile yargılandığı davanın karar duruşması bugün (7 Haziran) İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İMC’nin haberine göre, Tunç savunmasında, gazetecilik yaptığını, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında da sosyal medya paylaşımlarında bulunduğunu söyledi.

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, “örgüt propagandası” iddiasıyla Tunç’a 1 yıl hapis cezası verdi. Heyet daha sonra Tunç’un suçu basın yolu ile işlediğini ifade ederek, cezayı arttırdı ve 1 yıl 6 aya yükseltti. Ardından heyet, Tunç’un suçu zincirleme işlediğini kaydederek, 2 yıl hapis cezası verdi.

Tunç’un avukatları ise karara ilişkin Yargıtay’a itirazda bulunacaklarını belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol