birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.08.2021 10:29

Gazeteci Mine İçöz hayatını kaybetti

76 yaşındaki deneyimli gazeteci Mine İçöz yaşamını yitirdi.

Gazeteci Mine İçöz hayatını kaybetti

Deneyimli gazeteci Mine İçöz yaşamını yitirdi. Gazeteciliğe 1965 yılında TRT’de başlayan İçöz 2 Ağustos Pazartesi günü 76 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, İçöz’ün vefatının ardından yayımladığı başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Üyemiz Mine İçöz’ün vefatını üzüntüyle öğrendik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet eden Mine İçöz’ün ailesinin, yakınlarının ve basın topluluğumuzun acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

ANKARA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Mine İçöz’ün cenazesi 4 Ağustos 2021 Çarşamba günü Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki Cami’de kılınacak öğle namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İÇÖZ HAKKINDA

1945 yılında Ankara’da doğan Mine İçöz, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 1965 yılında TRT’de başladı. Aynı kurumda Yayın Denetleme Dairesi’nde Uzman Denetçi olarak çalıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol