Gazeteci Mitgün Cabas, bugünkü programında, Gain Dijital Platformu’nun satılması nedeniyle haber birimini yönettiği Gain Haber’den ayrıldığını açıkladı. Cabas, "Bugünlerde yayıncılık, habere ulaşmak düne göre daha kolay olmayacak. Bu koşullarda şimdilik size haber verecek başka bir adres veremiyorum ama emimin yakında yine bir yerlerde buluşuruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Gazeteci Mirgün Cabas: Gain'den bugün itibarıyla ayrılıyorum

Gazeteci Mirgün Cabas, Gain Haber'de bugünkü programda, Gain'in el değiştirdiğini ve kurumdan ayrıldığını açıkladı.

Cabas, programın sonunda yaptığı açıklamada, “Gain Haber buraya kadar. Gain Haber, Gain Dijital Platformu’mun bir içeriği. Bu güne kadar bu platformun çatısı altında haber yaptık. Gain geçtiğimiz günlerde el değiştirdi. Platformun kurucusu Gözde Akpınar, Gain'i başka bir platforma sattı. İki gün sonra, haziran başında bu grup Gain'i devralacak” dedi.

“Bu da benim Gain'de yaptığım son haber yayınım” diyen Cabas, “Haber birimini de yönettiğim Gain'den bugün itibariyle ayrılıyorum” diye konuştu.

Konuşmasında, “Türkiye yeni ve zor bir döneme giriyor” mesajı veren Cabas, “Bugünlerde yayıncılık, habere ulaşmak düne göre daha kolay olmayacak. Bu koşullarda şimdilik size haber verecek başka bir adres veremiyorum ama emimin yakında yine bir yerlerde buluşuruz” ifadelerine yer verdi.