birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.09.2020 16:17

Gazeteci Taha Akyol neler yaşadığını anlattı: Dolandırılmaktan son anda kurtuldum

Gazeteci-yazar Taha Akyol, kendilerini polis olarak tanıtan kişilerce dolandırılmak istendi. Aynı kişiler Akyol’un oğlunu 43 bin dolar dolandırdı. Yakalanan 3 şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Gazeteci Taha Akyol neler yaşadığını anlattı: Dolandırılmaktan son anda kurtuldum

Gazeteci-yazar Taha Akyol, dün sabah saatlerinde kendisini arayarak polis olduklarını söyleyen kişilerce hesaplarının FETÖ’nün eline geçtiği bahanesiyle dolandırılmak istendi. Akyol’un dolandırıcılarla konuştuğu esnada, eşinin durumu yakınlarına polise bildirmesiyle Akyol, dolandırılmaktan son anda kurtuldu. Aynı kişiler Taha Akyol’un oğlu Ertuğrul Akyol’u da arayarak kendisinin banka hesaplarından FETÖ’nün hesaplarına para çekildiğini söyledi. Ertuğrul Akyol’a babasının tehlikede olduğunu da söyleyen dolandırıcılar, bu şekilde Ertuğrul Aksoy'u dolandırdı.

Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek ifade veren Taha Akyol, kendisini arayan kişilerin, güvenini kazanmak için savcı ve polis isimlerini verdiklerini ve ilk başta onlara inandığını söyledi.

Akyol, emniyet güçlerinin olaya dahil olmasıyla dolandırılmaktan son anda kurtulduğunu ancak oğlu Ertuğrul Akyol’un kendisi kadar şanslı olmadığını ve dolandırıcılara 43 bin dolarını kaptırdığını ifade etti.

Yurttaşların dolandırıcıların tuzağına düşmemeleri konusunda uyaran Akyol, “Vatandaşlarımız savcıdan ve polisten telefon geldiğinde asla itimat etmesinler, hangi karakoldaysa oraya gelelim desinler. Karakol deyince iş bitiyor” dedi.

Öte yandan güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Taha Akyol’un oğlu Ertuğrul Akyol’un içi para dolu bir poşetle dolaştığı, daha sonra yanına bir kişinin geldiği görüldü.

ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler, Taha Akyol’un oğlu Ertuğrul Akyol’un parayı dolandırıcılara verdikleri ana ait güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. İncelemelerin ardından şüphelilerin önce eşkalleri, ardından kimlikleri tespit edildi. Polis, kimlikleri tespit edilen şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekiplerin çalışmaları neticesinde, dolandırıcılık olayını gerçekleştirdikleri belirlenen şahıslardan Engin K. İstanbul’da, Ersin D. ve Halil B. Urfa’da yakalanarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerle birlikte 12 bin 350 TL ve 6 adet cep telefonu ele geçirildi.

Taha Akyol’u da hedef alan ve oğlunu dolandıran 3 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

(İHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız