birgün

10° AÇIK

MEDYA 05.10.2021 18:05

Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulunda görev dağılımı belli oldu

Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek görev dağılımını gerçekleştirdi.

Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulunda görev dağılımı belli oldu

Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek görev dağılımını yaptı. Cemiyetin başkan yardımcılıklarına Savaş Kıratlı, Ayhan Aydemir, Ertürk Yöndem ve Yusuf Kanlı seçildi. Savaş Kıratlı ayrıca başkanvekilliği görevini de yürütecek. Mali sekreterlik görevine, yönetimin yeni üyelerinden Ali Topçu seçildi. Kenan Şener ise Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Sekreteri oldu.

Gazeteciler Cemiyeti’nin 3 Ekim Pazar günü yapılan Genel Kurulunda geçerli oyların tümünü alarak göreve başlayan yönetim kurulu bugün Nazmi Bilgin başkanlığında toplandı.

Yönetim Kurulu toplantısı açılışında Genel Kurul’daki özverili çalışmaları nedeniyle cemiyet personeline teşekkürlerini ileten Başkan Nazmi Bilgin, önceki dönem yönetim kurulunda yer alan üyelere de katkıları dolayısıyla şükranlarını sundu.

Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu üyesi Ümit Gürtuna, uzun yıllar yürüttüğü Genel Sekreterlik görevini, yönetime yeni seçilen Kenan Şener’e devretmekten memnuniyet duyacağını ifade etti. Başkan Nazmi Bilgin de Genel Sekreter olarak Cemiyet'e katkıları nedeniyle Gürtuna’ya teşekkürlerini iletti.

Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimi şöyle oluştu:

“Başkan: Nazmi Bilgin,

Başkanvekili: Savaş Kıratlı,

Başkan Yardımcıları: Ayhan Aydemir, Ertürk Yöndem ve Yusuf Kanlı,

Genel Sekreter: Kenan Şener,

Mali Sekreter: Ali Topçu,

Yönetim Kurulu Üyeleri: Ümit Gürtuna, Güray Soysal, Ali Oruç, Önder Yılmaz, Önder Sürenkök, Nursun Erel ve Zeynep Gürcanlı.”

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol