birgün

18° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 14.10.2019 15:50

Gazetecilere Hadise 'tuzağı'

Gazetecilere Hadise 'tuzağı'

Gazeteci Rengin Arslan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı logosunu kullanan bir hesaptan sahte bir e-posta aldığını ifade etti.

Arslan, Adalet Bakanlığı logosunu kullanan hesaptan gelen e-postada, “Instagram hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma açıldığı” ifadelerinin yer aldığını belirtti.

Arslan, gelen e-postada yer alan instagram linkine tıkladığında ise, şarkıcı Hadise’nin fotoğrafının açıldığını ifade etti. “Mail’in spam olduğunu ilk bakışta olmasa da ikinci bakışta anlamanız mümkün” diyen Arslan, başka gazetecilere de benzer e-postanın gönderildiğini söyledi.

TSK'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı 'Barış Pınarı Harekatı' sonrasında, birçok gazeteci ve yurttaş sosyal medya paylaşımlarından dolayı gözaltına alınmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız