birgün

22° AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.04.2020 20:31

Gaziantep Belediye Başkanı Şahin: Suriyeli doktorlar ateş ölçümlerine destek veriyor

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldıkları önlemlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Şahin, "Kentin giriş çıkışlarına ateş ölçerler koyduk. Suriyeli doktorlar da bu taramalarda bizlere destek veriyor" dedi

Gaziantep Belediye Başkanı Şahin: Suriyeli doktorlar ateş ölçümlerine destek veriyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldıkları önlemlerle ilgili olarak T24 canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtlayan Şahin, "Kentin giriş çıkışlarına ateş ölçerler koyduk. Suriyeli doktorlar da bu taramalarda bizlere destek veriyor" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi mesleki eğitim kursları GASMEK'te günlük 15 bin maske üretimi yapmaya başladıklarını açıklayan Fatma Şahin, üretilen maskelerin risk grupları başta olmak üzere kamu personeline dağıtıldığını söyledi. Şahin "Türkiye’deki maskelerin yüzde 95’i Gaziantep’te üretiliyor. Mehmetçiğe ve polise de maske gönderiyoruz" diye konuştu.

Valiliklerin başlatığı yardım kampanyalarına paralel kampanyaları doğru bulmadığını da belirten Fatma Şahin, belediye olarak valilik bünyesindeki kampanyaya dahil olduklarını açıkladı. Partiler arası ayrışmanın böylesi bir zamanda doğru olmadığına vurgu yapan Fatma Şahin, "Milli seferberlik içinde olmalıyız" ifadesini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız