birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Gaziantep Valisi Gül: Doktor Ekrem Karakaya cinayeti sağlıkta şiddet değil

Gaziantep Valisi Davut Gül Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin 'sağlıkta şiddet' olarak açıklanamayacağını savundu.

GÜNCEL 07.07.2022 11:28
Gaziantep Valisi Gül: Doktor Ekrem Karakaya cinayeti sağlıkta şiddet değil Fotoğraf: Gaziantep Valiliği
Abone Ol google-news

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya, Hacı Mehmet Akay tarafından silahla vurularak katledildi. Akay, cinayetin ardından intihar etti.

Saldırı büyük tepki toplarken, hekimler grev kararı aldı. Sağlıkta şiddetin önlenmesi için çağrılar yapıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Karakaya’nın öldürülmesinin ‘sağlıkta şiddet’ olarak açıklanamayacağını savundu.

Gül, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bir hekimimiz menfur bir saldırıyla hayatını kaybetti. Nereden baksanız acı bir olay ama daha acı olanı, herkesin mevzi kazanma derdinde olması! Sağlıkta şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek tedbirler olmakla birlikte bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol