birgün

7° PARÇALI BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 25.12.2019 12:39

Gaziemirli kadınlardan el emeği sergisi

Gaziemir Belediyesi, Cumhuriyet Semt Evleri kadın kursiyerlerinin el emeği ürünlerini Optimum Alışveriş Merkezi’nde ‘Yeni Yıl Özel Sergisi’yle vatandaşların beğenisine sundu

Gaziemirli kadınlardan el emeği sergisi

BİRGÜN İZMİR

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçmek; kadınları sosyal, toplumsal ve ekonomik hayata çekmek için özel proje ve çalışmalar hayata geçiren Gaziemir Belediyesi, kadınların ürettiklerini tüketiciyle buluşturmasına da yardımcı oluyor.

Gaziemir Belediyesi’nin Cumhuriyet Semt Evleri’nde verdiği hizmetler sayesinde ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla söz sahibi olan kadınların ürettikleri ürünler, Yeni Yıl Özel Sergisi’nde tüketiciyle buluşuyor. Optimum AVM’nin ikinci katında düzenlenen sergide takıdan ev eşyasına, el örgüsü ürünlerden el yapımı bebeklere birbirinden el emeği ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sergi aracılığıyla kursiyerlerin ürünlerinin satışı yapılarak ev ekonomilerine katkı sağlanırken, yeni yıl için sevdiklerine hediye almak isteyenlere alternatifler sunuluyor. Sergid ürünlere, Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi kadınlarıninin satışı da yapılıyor. Yeni yıla güzel bir başlangıç yapmak ve sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi 29 Aralık’a kadar açık kalacak.

Kursiyerlerin ürettikleri ürünleri özel sergilerle tüketiciyle buluşturup kadınların aile ekonomilerine katkı koymalarını sağladıklarını söyleyen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Kadın emeğinden ürünlerin yer aldığı bu sergiyi ziyaret ederek hem sevdikleriniz için özel ve farklı bir hediye alabilir hem de kadınların ekonomik hayatta daha fazla yer almalarına katkı sağlayabilirsiniz” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız