birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Gazprom, Kuzey Akım'da doğalgaz akışını 3 gün durduracak

Rus enerji şirketi Gazprom, Kuzey Akım boru hattında, tek kompresör ünitesinin bakımı nedeniyle 31 Ağustos’tan itibaren doğalgaz akışını 3 günlüğüne durduracağını bildirdi.

DÜNYA 19.08.2022 21:48
Gazprom, Kuzey Akım'da doğalgaz akışını 3 gün durduracak
Abone Ol google-news

Rusya, Kuzey Akım boru hattının gaz akışını durduruyor.

Gazprom’dan yapılan açıklamada, Portovaya kompresör istasyonundaki tek gaz kompresör ünitesinin, planlanmış teknik bakım ve onarım çalışmaları olduğu belirtildi.

Mevcut bakım sözleşmesi kapsamında onarım çalışmalarının Siemens uzmanlarıyla ortaklaşa gerçekleştirileceği aktarılan açıklamada, "31 Ağustos-2 Eylül'deki teknik bakım için Kuzey Akım boru hattı üzerinden doğalgaz sevkiyatı 3 gün süreyle askıya alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

İşin tamamlanması ve ünitede teknik arızalarının olmaması durumunda, gaz sevkiyatının günlük 33 milyon metreküp seviyesine geri yükleneceği kaydedildi.

Boru hattı Finlandiya, İsveç ve Danimarka'nın karasularından geçiyor. Boru hattıyla Rus gazı Almanya üzerinden Avrupa'ya aktarılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun