birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 27.09.2020 15:36

Gelecek İçin Biz heyetinden HDP'ye dayanışma ziyareti

Gelecek İçin Biz heyetinden HDP'ye dayanışma ziyareti

Gelecek İçin Biz'i temsilen bir heyet HDP’ye dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Gözaltıların hemen ardından tüm muhalefet liderlerine HDP’yle dayanışma çağrısı yapan İlhan Cihaner; Elif Çongur, Necati Yılmaz, Murat Akbaş ve Ercan Köymen‘den oluşan bir heyetle HDP Genel Merkezi’ne gitti. Heyet, HDP eşgenel başkanlarıyla partinin milletvekilleri, belediye başkanları, yöneticileri ve İsimsizler Hareketi’ne karşı yapılan operasyonla ilgili görüştü.

İlhan Cihaner “Her şeyden önce 6 yıl önce meydana gelmiş, bazı siyasetçiler hakkında AYM tarafından ihlal kararı verilmiş bir olayda gözaltı ve tutuklama tedbirine başvurulması açıkça bir yıldırma operasyonudur.” dedi. Cihaner açıklamasına “İktidar istiyor ki sadece kendisi siyaset yapsın, siyasi alanı kendisi belirlesin. Onun dost olduklarıyla herkes dost olsun, düşman olduklarıyla düşman olsun. Bu tutum, yurttaşlarımızın bir arada barış içinde yaşamasına büyük tehdit oluşturmaktadır.” diye devam etti.

gelecek-icin-biz-heyetinden-hdp-ye-dayanisma-ziyareti-785749-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız