birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 13.01.2020 11:41

Gelecek Partili Selçuk Özdağ: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne istemeyerek oy verdik

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş sonrası çok kötü yönetim süreci yaşanıyor" dedi. "Biz Ak Parti içinde görev yaptığımız süreçte birçok konuda uyarılarımızı yaptık" diyen Özdağ, "Oy verme sırasında kerhen oy verdik" ifadelerini kullandı

Gelecek Partili Selçuk Özdağ: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne istemeyerek oy verdik

AYCAN KARADAĞ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hafta sonu İzmir’de gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özdağ, AKP içinde görev yaptığı süre içinde yaşanan bazı konularla ilgili pişmanlıkları olduğunu dile getirdi.

Özellikle daha cesur olmaları gerektiğini dile getiren Özdağ, “Birçok konuda yanlış gördüklerimizi dile getirdik. 2013'ten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçen süre Ak Parti açısından kötü bir yönetim dönemidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş sonrası çok kötü yönetim süreci yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ'NE KERHEN OY VERDİK"

"Biz Ak Parti içinde görev yaptığımız süreçte birçok konuda uyarılarımızı yaptık" diyen Özdağ, şöyle devam etti: "Oy verme sırasında kerhen oy verdik. Örneğin çözüm sürecinde karar doğru ama uygulamalar yanlıştı. Bu konuda sıkça uyarılarda bulunduk. Keşke daha cesur olsaydık.”

"MİLLETVEKİLİ TRANSFERİNE KARŞIYIZ"

Gelecek Partisi'nin milletvekili transferine karşı olduğunu da dile getiren Selçuk Özdağ, "Bizim partimize geçmek için bizlerle görüştüğü ve gelmeye hazır olan vekiller iddiası var. Biz başka partiden seçilen insanların istifa edip başka partiye geçmesini kabul etmiyoruz. Gerekirse bağımsız kalabilir. Bağımsızken destek verebilir. Ama o partinin oyu ile seçilen başka partiye geçmesin. Ama partimiz üzerine oynanan oyunlar devam ederse, Meral Akşener'e yapılan bize yapılmak istenirse o zaman 'men dakka dukka' deriz, 'çalmayın kapımızı çalarız kapınızı' deriz ve transferimizi de yaparız" şeklinde konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız