birgün

7° PARÇALI BULUTLU

KADIN 15.02.2020 11:26

Geleceksizliğe kazan kaldırıyoruz

Nar Kadın Dayanışması, yarın saat 14:00'te Süreyya Operası önünde genç kadın işsizliğine karşı eylem yapacak

Geleceksizliğe kazan kaldırıyoruz

Genç kadın işsizliği iktidar eliyle her geçen gün rekor kırarken, kadınlar geleceksizleştiriliyor. Diplomalı genç kadın işsizliği yüzde 30'lara tırmandı.

Ekonomik kriz evde, işte, okulda, sosyal hayatın her alanında belirleyiciliğini korurken; "Birbirimizin çaresiyiz" diyen Nar Kadın Dayanışması, "Sen, ben, biz geleceğimiz için altüst ederiz" şiarıyla sokağa çağırıyor.

"Gelecek kaygılarıyla hayalsiz bırakılan kadınlar, faturayı ödemek, tencereyi kaynatmak, kirayı yatırmak için yapılan hesaplar, 'mezun olunca ne yapacağım?' soruları ile nefes almaya çalışıyor" diyen Nar Kadın Dayanışması, yarın, saat 14:00'te Süreyya Operası önünde, işsizliğe, geleceksizliğe, yoksulluğa karşı kazan kaldırıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız