birgün

13° SİSLİ

GÜNCEL 18.02.2020 12:19

Genco Erkal’dan Gezi paylaşımı: Ben de oradaydım

Usta tiyatrocu Genco Erkal, bugün 7'inci kez duruşması görülen ve karar çıkması beklenen Gezi Direnişi Davası ile ilgili bir paylaşım yaptı ve "Hepimiz oradaydık" dedi.

Genco Erkal’dan Gezi paylaşımı: Ben de oradaydım

Gezi Direnişi'nin davasına yönelik devam eden soruşturmanın 6. duruşması bugün Silivri’de sanık avukatlarının savunması ile görülmeye başlandı.

16 sanığın “Türkiye Cumhuriyeti hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla yargılandığı Gezi direnişi davasında Mahkemenin bugün kararını açıklaması bekleniyor.

Silivri’de ve sosyal medyada yüz binlerce insan, Gezi Davası’nda yargılanan insanlara destekte bulunuyor.

Yargılamaların sona ermesi için bir paylaşım da duayen tiyatrocu Genco Erkal’dan geldi. Usta sanatçı, 1376 yurttaşın “Ben de oradaydım” metnini Twitter hesabından paylaştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız