birgün

11° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 18.02.2020 12:19

Genco Erkal’dan Gezi paylaşımı: Ben de oradaydım

Usta tiyatrocu Genco Erkal, bugün 7'inci kez duruşması görülen ve karar çıkması beklenen Gezi Direnişi Davası ile ilgili bir paylaşım yaptı ve "Hepimiz oradaydık" dedi.

Genco Erkal’dan Gezi paylaşımı: Ben de oradaydım

Gezi Direnişi'nin davasına yönelik devam eden soruşturmanın 6. duruşması bugün Silivri’de sanık avukatlarının savunması ile görülmeye başlandı.

16 sanığın “Türkiye Cumhuriyeti hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla yargılandığı Gezi direnişi davasında Mahkemenin bugün kararını açıklaması bekleniyor.

Silivri’de ve sosyal medyada yüz binlerce insan, Gezi Davası’nda yargılanan insanlara destekte bulunuyor.

Yargılamaların sona ermesi için bir paylaşım da duayen tiyatrocu Genco Erkal’dan geldi. Usta sanatçı, 1376 yurttaşın “Ben de oradaydım” metnini Twitter hesabından paylaştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol