birgün

9° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 25.04.2020 10:09

Genco Erkal'dan haftasonu sürprizi: Yalınayak Sokrates oyunu bugün 12.00'de Youtube'da

Genco Erkal'dan haftasonu sürprizi: Yalınayak Sokrates oyunu bugün 12.00'de Youtube'da

Usta sanatçı Genco Erkal, salgın nedeniyle evde olanlar için Yalınayak Sokrates oyununu Youtube üzerinden izleyici ile buluşturacağını açıkladı.

Erkal, oyun ile ilgili dün paylaştığı videoda "Haftasonunun sürprizini açıklıyorum. Dostlar Tiyatrosunun en çok ses getiren oyunlarından biri olan Yalınayak Sokrates yarın öğlen saat 12:00’de YouTube kanalımda yayına giriyor. Şu anda izleyebileceğiniz videomuzda oyunun öyküsünü anlatıyorum. İyi seyirler" ifadelerini kullandı.

Erkal oyunu şu şekilde anlattı:

İlk kez 1985 yılında sergilenen Yalınayak Sokrates 2440 yıl öncesinden günümüze bir özgürlük ve demokrasi çağırısı getiriyor. İlk oynandığı günlerde ‪12 Eylül‬ darbesinin yok ettiği demokrasimizin yaralarını sarmaya çalışıyorduk. O nedenle oyun bayağı ses getirdi, uzun süre kapalı gişe oynandı. Genel istek üzerine 1998 yılında Yalınayak Sokrates değişik bir kadroyla bir kez daha sahnelendi. Şimdi izleyeceğiniz video o zaman kaydedilmişti. Tek adam yönetimini yaşadığımız şu dönemde bakalım Sokrates bize neler söyleyecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol