birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 24.10.2016 14:45

Genco Erkal, Nazım'ın hatırasıyla sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor

Genco Erkal, Nazım'ın hatırasıyla sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor

Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, sürgün yıllarını ve vatan hasretini şarkılar eşliğinde anlatan oyunda, Erkal’a sahnede Tülay Günal eşlik ediyor.

Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere birçok bestecinin Nazım şarkıları da seslendirilecek.

Ağırlıklı olarak Nazım'ın Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, Piraye'ye olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, Nazım'ın destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.

Dostlar Tiyatrosu’nun sahnelemeye başladığı günden beri büyük ilgiyle izlenen “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” 27 Ekim 2016, Perşembe akşamı saat 20:30’da, Mall of İstanbul MOİ Sahnesi’nde izlenebilir.

(İleri)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız