birgün

9° KAPALI

BİRGÜN KİTAP 08.11.2018 12:11

Gerçek sizi bulur: ‘Sarsıntı’ raflarda

Gerçek sizi bulur: ‘Sarsıntı’ raflarda

İlk romanı Çelişki ile ‘gerçelik’ kavramını sorgulatan gazeteci yazar Barış İnce’nin ikinci romanı ‘Sarsıntı’ Can Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluştu.

İnce’nin yeni kitabı Sarsıntı; ‘İsimsiz’ bir adadaki esrarengiz cinayetler, ada halkını avucuna almış, mafyalaşmış bir tarikat, bir masa etrafında toplanıp hem kaybolan arkadaşlarının hatırasıyla hem de dostlukları ve aşklarıyla hesaplaşan üç arkadaş ve tüm gizemlere ışık tutacak sahipsiz bir günlük...

"TOPLUMSAL ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN GÜNLÜĞÜ"

Usta kalem şair yazar Haydar Ergülen’in ‘Sarsıntı’ ilgili görüş yazısı ise şöyle:

“Sarsıntı, toplumsal çürümüşlüğün, bozulmanın, düşkünlüğün tüm sınıflara, kesimlere sirayet etmesi halinin abartısız günlüğü.

Rahat, taze, genç bir dille, 90 dakikalık bir film izleme ya da meyhanede içme süresinde, memleketimin bir adasından insan manzaraları sunuyor.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız