birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 14.08.2019 12:12

"Geri alalım" diyen gençler Kazdağları'na sahip çıkmaya çağırıyor

"Geri alalım" diyen gençler Kazdağları'na sahip çıkmaya çağırıyor

"Geri alalım" diyen gençler, ülkenin tüm gençlerini Kazdağları'na sahip çıkmaya çağırıyor.

Kazdağları’nda Kanadalı bir şirketin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler hızla büyüyor. Çevrecilerin başlattığı “Su ve Vicdan Nöbeti” her geçen gün büyürken "Geri alalım" diyen gençler de ülkenin tüm gençlerini Kazdağları'na sahip çıkmaya, 18 Ağustos'ta Kazdağları'na çağırıyor.

Twitter'dan çağrı yapan gençler, "Kazdağları’nın iktidar eliyle emperyalist tekellerin yağmasına ve ranta açılmasına karşı, memleketin tüm gençlerini 18 Ağustos günü Kazdağları'na çağırıyoruz. Memleketimize ve geleceğimize sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

geri-alalim-diyen-gencler-kazdaglari-na-sahip-cikmaya-cagiriyor-612630-1.

Kazdağları'nda günlerdir devam eden "Su ve Vicdan Nöbeti"ne İzmir, Antalya, Bursa, Yalova, Aydın, Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Çanakkale, Düzce ve Edirne barolarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, sanatçılar, STK’ler, köylüler, üniversite öğrencileri ve bilim insanları katılıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız