"Geri alalım" diyen gençler Kazdağları'na sahip çıkmaya çağırıyor

14.08.2019 12:12 YEŞİL BİRGÜN

"Geri alalım" diyen gençler, ülkenin tüm gençlerini Kazdağları'na sahip çıkmaya çağırıyor.Kazdağları’nda Kanadalı bir şirketin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler hızla büyüyor. Çevrecilerin başlattığı “Su ve Vicdan Nöbeti” her geçen gün büyürken "Geri alalım" diyen gençler de ülkenin tüm gençlerini Kazdağları'na sahip çıkmaya, 18 Ağustos'ta Kazdağları'na çağırıyor.

Twitter'dan çağrı yapan gençler, "Kazdağları’nın iktidar eliyle emperyalist tekellerin yağmasına ve ranta açılmasına karşı, memleketin tüm gençlerini 18 Ağustos günü Kazdağları'na çağırıyoruz. Memleketimize ve geleceğimize sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

geri-alalim-diyen-gencler-kazdaglari-na-sahip-cikmaya-cagiriyor-612630-1.

Kazdağları'nda günlerdir devam eden "Su ve Vicdan Nöbeti"ne İzmir, Antalya, Bursa, Yalova, Aydın, Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Çanakkale, Düzce ve Edirne barolarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, sanatçılar, STK’ler, köylüler, üniversite öğrencileri ve bilim insanları katılıyor.