birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 25.08.2019 20:28

Gerici Akit yazarı: Feministler ve LGBTİ’ler Emine Bulut cinayeti hakkında konuşmasın

Gerici Akit yazarı: Feministler ve LGBTİ’ler Emine Bulut cinayeti hakkında konuşmasın

Gerici Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Emine Bulut cinayetine ilişkin feminist ve LGBTİ+’nın görüş beyan etmemesi gerektiğini savunarak feminist ve LGBTİ+'ların kadın cinayetlerinin artmasını istediğini iddia etti.

Kadın düşmanı, gerici Ali Karahasanoğlu, Emine Bulut cinayetine ilişkin feminist ve LGBTİ’lerin görüş beyan etmemesi gerektiğini savundu. Karahasanoğlu, “Bir insanın öldürülmesi üzerinden, iğrenç mi iğrenç bir algı operasyonu yapılıyor. 'Bu cinayetler artsın, biz daha görünür olalım. Kamuoyunun gündemine LGBTİ’leri sokalım' diyorlar” dedi.

Karahasanoğlu yazısında, “Toplumun inancına, değerlerine, bu kadar pespaye sözlerle saldıran.. Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz bir cinayet üzerinden, dindar insanlara çamur atmaya kalkışan insanlar, aslında bu ülkede kadın cinayetlerini azaltmak değil.. Tam aksine artırmak istiyorlar” iddialarında bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız