birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 09.08.2020 16:48

Gerici Misvak dergisinin Twitter hesabı kısıtlandı

Siyasal islamcıların 'mizah' dergisi Misvak, bu kez kendi takipçilerinden de büyük tepki gördü. Yoğun şikayet sonrası derginin hesabına kısıtlama getirildi.

Gerici Misvak dergisinin Twitter hesabı kısıtlandı

Provokatif karikatürleriyle tepki çeken ve kendini mizah dergisi olarak adlandırmasına karşın mizah yapamayan Misvak dergisi, son karikatürüyle bu kez kendi takipçilerinden tepki topladı.

Derginin 6 Ağustos 2020 tarihinde sosyal medya hesabından paylaştığı karikatürde, kadına şiddet ve cinsel istismar olayları konu edildi ve "kadının beyanı esastır" ilkesi alaya alındı.

gerici-misvak-derginin-twitter-hesabi-kisitlandi-766585-1.

Karikatürde, "Her ne kadar gömleğiniz arkadan yırtılmış olsa bile Yusuf bey, kadının beyanı esas olduğu için Züleyha Hanım ne derse o" ifadelerine yer verildi.

Tepki çeken karikatür, derginin düzenli takipçilerinden de "Hz. Yusuf’un kısasını mizah konusu yaptığı" iddiasıyla çok tepki aldı.

Öte yandan Misvak’ın Twitter hesabının gelen tepkiler üzerine kısıtlandığı görüldü.

gerici-misvak-derginin-twitter-hesabi-kisitlandi-766586-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız