birgün

9° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 28.01.2020 11:32

Gerici ‘profesör’ açıklama yaptı, çocuk yaşta evliliği yine savundu!

Elazığ depremiyle ilgili paylaşımıyla büyük tepki çeken gerici profesör Bedri Gencer, söz konusu paylaşımının depremle ilgili olmadığını iddia etti, çocuk yaşta evlilikleri bir kez daha savundu

Gerici ‘profesör’ açıklama yaptı, çocuk yaşta evliliği yine savundu!

Elazığ Depremi'nin ardından yaptığı açıklamayla tepki çeken, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde profesör olan Bedri Gencer, açıklama yaptı. Gencer, paylaşımının depremle ilgisi olmadığını iddia ederken çocuk yaşta evlilikleri savunmaya devam etti.

Gencer büyük tepki çeken bu sözlerinin ardından bir açıklama daha yaparak sözlerinin "depremle" ilgisinin olmadığını söyledi, "evlilik" adı altında çocuk istismarını savunmaya devam etti.

Gencer'in söz konusu açıklaması şöyle:

“Millet olarak kalbimizin Elazığ hüznü, duası ve gayreti ile dolu olduğu bu günlerde bu konu hakkında açıklama yapmak zorunda kaldığım için hakkınızı helal ediniz. Aziz milletimizin başı sağ olsun, fedakâr kahramanlarımıza selam olsun. İlim adamının vazifesi, doğrular kadar yanlışları göstermek, haksızlıklara karşı çıkmaktır. Burada sık sık dinen meşrû yaşta evlendikleri halde hapse atılan babaların çocuklarının âhının tutacağı uyarısında bulunuyoruz. Maksadı belli bazı yayın organları tarafından hedef haline getirildiğimiz şekliyle, son mesajımızda eğer milletçe yüreğimizin yandığı Elazığ depremini kasd etseydik “gayretullaha dokunduk” şeklinde bir ifade kullanırdık, “gayretullaha dokunmayalım” değil. Buna rağmen haysiyet cellatları, depremle ilgisi olmadığı için, çarpıtılmaması amacı ile mesajı kaldırdığımız halde mesajımızı depremle ilişkilendirerek, şahsımı hedef haline getirdiler, getirmeye devam ediyorlar. Aziz milletimizin firaseti, elbette hakikatin tanığıdır. Bir kez daha tüm kayıplarımız için rahmet diliyor, kamuoyuna saygılar sunuyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız