birgün

23° AÇIK

MEDYA 17.04.2017 11:25

Gerici yazardan Erdoğan'a 'tavsiyeler': Kuran Üniversitesi kurulmalı

Gerici yazardan Erdoğan'a 'tavsiyeler':  Kuran Üniversitesi kurulmalı

AKP'ye yakınlığıyla ve gerici haberleriyle bilinen Yeni Şafak'ın yazarı Yusuf Kaplan, bugün yayımlanan "Erdoğan'a 20 öneri" başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a 'önerilerde' bulundu.

Yusuf Kaplan, aslında bu yazıyı 3 yıl önce kaleme aldığını okuyuculardan gelen talep üzerine gözden geçirerek yeniden yayımladığını ifade etti.

Kaplan'ın Erdoğan'a verdiği önerilerden bazıları:

"İnsanımızı çözen, İslâm'la ilişkisini sıfırlayan ''salaş'' bir kuşak yetiştiren, çocuklarımızı sığ ve değerlerimizi çözücü tüketim kültürünün kölesi haline getirerek mankurtlaştıran eğitim, kültür ve medyada devrim yapılmalı.

Eğer bu üç alanda devrim yapılmazsa, 20 yıl içinde yok oluruz! Her zaman söylediğim gibi, 10 yılda yüzyılın tohumları ekilmeli.

İslâm Birliği'nin kurulmasını sağlayacak fikrî, kültürel, sanatsal, sosyal, siyasî, ekonomik ve stratejik yapı taşları döşenmeli.

Acilen çaplı, küre ölçekli en az bir İslam Üniversitesi kurulmalı. Ezher'le, İslamabad'la, Suud'la yarışmalı.

Hem KUR'ÂN hem de SÜNNET Üniversiteleri kurulmalı; burada dünya çapında çığır açacak çalışmalar yapılmalı.

Diyanet sil baştan yeniden yapılandırılmalı.

Başka kültürlerin gönüllü acentalığını yapan üniversiteler ''yıkılmalı''; bunların yerine tıpkı ABD'de olduğu gibi Ivy League üniversitelerine benzer, Amerikan kültürünün ve dünyasının izini süren, bir Amerikan ruhu geliştirmeye çalışan, bizim Nizamülmülk medreselerine benzer, bizim öncü kuşaklarımızı, bizim medeniyet iddialarımız doğrultusunda yetiştiren, medreseden beslenen, medreseyi yenileyen çaplı pilot üniversiteler kurulmalı!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol