birgün

13° AZ BULUTLU

GÜNCEL 01.01.2020 21:05

Gericiler Galata'da yılbaşı karşıtı bildiri dağıttı

Gericiler Galata'da yılbaşı karşıtı bildiri dağıttı

'Tebliğci' olarak bilinen gerici grup, yılbaşı öncesinde Galata Kulesi çevresinde bildiri dağıttı. Yılbaşı kutlamalarına karşı bildiri dağıtan gericilerin İstiklal Caddesi'ne girişine izin verilmedi.

Grubun dağıttığı yılbaşı kutlamalarına karşı bildirileri bazı yurttaşlar alırken, bazıları almadı. Bildiriye tepki gösteren bir kişi ise bunun bir Noel kutlaması olmadığını, yeni bir yılı karşılamanın sevinci olduğunu ifade etti.

İstiklal Caddesi girişindeki polis noktasına kadar ilerleyen grup, izinleri olmadığı için caddeye girmedi. İstiklal Caddesi'ne gelenlere ellerindeki bildirileri dağıtan gericiler daha sonra dağıldı.

"TEPKİ GÖSTERENLER İÇKİYİ FAZLA KAÇIRMIŞ"

Gerici grubun sözcüsü Enes Akalın, "Burada olmamızın sebebi burada yapılan bu işler haramdır. Her haram da yanında bir zarar getirir. İnsanlara bunu anlatmaya çalışıyoruz. Buraya geliyoruz, kimseden de bir şey talep etmiyoruz. Tepki gösterenler biraz içkiyi fazla kaçıranlar. Genelde hoş tepkilerle karşılaşıyoruz" iddiasında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol