birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

Gericilerin hedefindeki Anadolu Fest iptal edildi: Çabalarımız çözümsüz kaldı

Eskişehir’de 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanırken güvenlik bahanesiyle durdurulan Anadolu Fest'in ertelenmek yerine tamamen iptal edildiği duyuruldu.

GÜNCEL 27.05.2022 19:47
Gericilerin hedefindeki Anadolu Fest iptal edildi: Çabalarımız çözümsüz kaldı
Abone Ol google-news

Eskişehir'de düzenlenmesi planlanan Anadolu Fest, gericilerin 'alkol alınıyor, kızlı erkekli kalınıyor' diyerek hedef göstermesiyle valilik tarafından yasaklanmıştı.

Festival valilik tarafından durdurulunca Haziran ayına ertelenmesi için gerekli girişimler yapılmıştı.

Festival, hukuki çabaların sonuçsuz kalmasıyla tamamen iptal edildi.

Bugün festivalin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Sevgili Müzikseverler, Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ile sizleri bir araya getirmek için çalışmış ve 12-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir’de Anadolu Fest’i düzenlemek için gerekli tüm resmî süreçleri tamamlamıştık.

Bildiğiniz üzere Festivalimiz 9 Mayıs tarihinde güvenlik gerekçesi ile valilik tarafından durdurulmuştu. Bunun üzerine festivalimizi 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirmek üzere yeniden harekete geçtik.

Geldiğimiz noktada üzülerek dialog ve hukuk zeminindeki çabalarımızın çözümsüz kaldığını sizlerle paylaşmak durumundayız.

Eskişehir Anadolu Fest biletlerinizi, almış olduğunuz satış noktasına giderek iade edebilirsiniz. Güzel günlerde tekrar buluşmak dileğiyle."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol