birgün

15° KAPALI

Gericilik sınır tanımıyor: Haramdan korunmak için kızlardan uzak durun

AKP’nin uygulamalarından cesaret alan gerici Furkan Vakfı’nın Lideri Kuytul, üniversiteli kadınları hedef aldı. Kuytul, “Okuldaki haramlardan korunmak için kızlardan uzak durun” diye konuştu

GÜNCEL 25.09.2017 08:15
Gericilik sınır tanımıyor: Haramdan korunmak için kızlardan uzak durun
Abone Ol google-news

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Milli Eğitim Bakanlığı’yla (MEB) imzalanan iş birliği anlaşmalarıyla eğitimde etkinliklerini artıran dini vakıf ve cemaatlerin skandallarına bir yenisi daha eklendi. AKP hükümetinin toplumsal yaşamı dincileştiren uygulamalarından cesaret alarak, “Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder” ifadelerini kullanan gerici Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul, bu kez de üniversite okuyan kadınları hedef aldı. Önceki açıklamalarında, insanın annesi ya da kız kardeşinden tahrik olmasının mümkün olacağını iddia eden Kuytul’un şimdi de üniversite okuyan erkeklere “haramdan korunmak” için kadınlardan uzak durmaları tavsiyesinde bulunduğu ortaya çıktı.

‘Kızlarla konuşursanız kötü yola düşersiniz’
Kuytul, vakfın sosyal medya hesaplarından da yayımlanan videoda, “Okuldaki haramlardan uzak kalmak için kızlardan uzak duracaksınız. Onlardan uzak durursanız kendinizi haramlara karşı koruyabilirsiniz” diye konuştu. Kadınlarla konuşmanın erkekleri zinaya yaklaştırdığını söyleyen gerici vakıf lideri, “Kur’an’da, ‘kızlara bakmayın konuşmayın’ diyor. Bakarsanız, konuşursanız gerisi gelir kötü yola düşersiniz” ifadelerini kullandı. Haramlara karşı korunmanın yolunun cemaatin içinde olmaktan geçtiğini öne süren Kuytul, “Cemaatsiz insan kendini haramlara karşı koruyamaz. Cemaatin içinde olmayan insan kolaylıkla harama gider. Oysaki cemaat bize güç kazandırır” dedi.

‘Kuran’ın eğitim metodu kullanılmalı’
Okullarda Kuran’ın eğitim metodunun kullanılması gerektiğini iddia eden Kuytul skandal sözlerini şöyle sürdürdü: “Her sene Milli Eğitim’de şuralar düzenleniyor, uzmanlar bir ara geliyor. Eğitimi masaya yatırıyorlar, kararlar alıyorlar ama bunu başaramıyorlar. Bazen bütün öğretmenlerden görüşler alınıyor. 30 sene önceki nesiller daha az terbiyesizdi. Bugünküler daha terbiyesiz. MEB şûralarınız yerin dibine batsın. İnsan yaratan insanı eğitmeyi bilmez mi? Ondan alacaktınız. Kuran’ın eğitim metodunu alacaktınız.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol