birgün

22° AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 30.06.2020 16:09

Geyik Böceği, Balıkesir'de görüldü

Dünyada sadece Amanos Dağlarında yaşadığı bilinen "Geyik Böceği" (Lucanus Cervus) Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde görüldü

Geyik Böceği, Balıkesir'de görüldü

Balıkesir'in Sındırgı ilçesine bağlı Pürsünler Mahallesi'nde, iki geyik böceğini gören yurttaşlar durumu belediyeye bildirdi.

Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bilgi verilmesinin ardından dişi ve erkek olduğu belirlenen geyik böcekleri Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve sosyal medyada çeşitli hayvan videoları çeken 12 yaşındaki Mehmet Kanur tarafından doğaya salındı.

geyik-bocegi-balikesir-de-goruldu-750971-1.

Mehmet Kanur, yaptığı konuşmada, geyik böceklerine nadir rastlandığını ve doğaya salmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş da böceklere birkaç gün makam odasında baktığını belirtti.

Yavaş, Mehmet Kanur'la beraber bugün geyik böceklerini doğaya saldıklarını anlatarak, "En uygun olduğu ortamda yaşaması bizim en büyük arzumuzdur. Doğal şehir Sındırgı'ya da yakışan da budur." ifadelerini kullandı. (AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız