birgün

22° AÇIK

Gezi Davası tutuklusu Çiğdem Mater’den mesaj: Çok iyiyim, çünkü çok haklıyız

Gezi Davası kapsamında tutuklanan Çiğdem Mater, Bakırköy Cezaevi’nden gönderdiği mesajında, “Çok iyiyim, çünkü çok haklıyız” dedi.

GÜNCEL 04.05.2022 16:38
Gezi Davası tutuklusu Çiğdem Mater’den mesaj: Çok iyiyim, çünkü çok haklıyız
Abone Ol google-news

Gezi Davası’nda 18 yıl hapse mahkum edilen ve cezaevine gönderilen yapımcı Çiğdem Mater, bir mesaj paylaştı. Mater, “Çok iyiyim, çünkü çok haklıyız” dedi.

Çiğdem Mater için açılan @freecigdemmater’ adlı Twitter hesabından paylaşılan Mater’in mesajı şöyle:

“Sesinizi, sözünüzü, desteğinizi duyuyor, biliyorum. Var olun. Çok iyiyim, çünkü çok haklıyız. Bakırköy’den sevgiler.”

NE OLMUŞTU?

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin (AK Bakanlar Komitesi), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle Türkiye için yaptırım prosedürünü başlatmasına yol açan Gezi davasında 8 kişi hakkında ceza kararı verilmişti. İş insanı Osman Kavala’nın hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlamasından, ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmasına, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve Yiğit Ali Ekmekçi’nin hükümeti ortaya kaldırmaya teşebbüse yardım etmek suçlamasından 18’er yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmedilmişti. 7 kişi tutuklu olarak cezaevinde bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol