Gezi Direnişi’nin simge isimlerinden Ali İsmail Korkmaz, 9. ölüm yıldönümünde Antakya’daki mezarı başında anıldı.

Gezi Direnişi’nin simge isimlerinden Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

Gezi Direnişi’nde öldürülen gençlerden Ali İsmail Korkmaz, 9. ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Antakya’da Ekinci Asri Mezarlığı’ndaki anmaya ailesi, sevenleri, sol parti ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı. Konuşmaların yapıldığı törende, “adalet” talebi dile getirildi.

Baba Şahap Korkmaz, “Oğlu katledenler enselerinde katil lanetiyle yaşayacaklar, korkarak yaşıyorlar ve onlar da bir gün hesap verecek” dedi.

Ali İsmail Korkmaz, 19 yaşındayken Eskişehir’de Gezi Direnişi’ne destek eylemleri sırasında polislerin ve faşist şahısların saldırısı sonucu beyin kanaması geçirmiş ve bir süre komada kaldıktan sonra 10 Temmuz 2013 günü hayatını kaybetmişti.

Gezi Direnişi sürecinde Korkmaz’ın yanı sıra Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Ahmet Atakan, Berkin Elvan, Medeni Yıldırım ve Hasan Ferit Gedik de polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmişti.

gezi-direnisi-nin-simge-isimlerinden-ali-ismail-korkmaz-mezari-basinda-anildi-1039256-1.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ALİ İSMAİL PAYLAŞIMI

Ali İsmail Korkmaz ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Karanlık bir sokakta katledilen #AliİsmailKorkmaz’ın acısı hala yüreğimizde... Bu ülkenin sokaklarında, meydanlarında, parklarında herkesin huzur içinde gezebildiği, kendilerini özgürce ifade edebildiği günleri inşa etmek Gezi’de katledilen çocuklarımıza olan borcumuzdur."