birgün

8° KAPALI

Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'den Altın Koza Film Festivali'ne mesaj

Altın Koza Film Festivali'nde Gezi Davası'nda tutuklanan Çiğdem Mater’in yapımcıları arasında olduğu ‘Yaban’ filminin gösterimi öncesi film ekibi Mater’in mesajını okudu. Mater, "Özgür günlerde, festivallerde, Adana’da yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

KÜLTÜR SANAT 17.09.2022 20:30
Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'den Altın Koza Film Festivali'ne mesaj Fotoğraf: Evrensel
Abone Ol google-news

Adana Altın Koza Film Festivali Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden Tareq Daoud’un yönettiği “Yaban” ve Çiğdem Sezgin’in yönettiği “Suna” ve film ekipleri izleyici ile buluştu.

Evrensel'in aktardığı habere göre, Gezi Davası tutuklusu Çiğdem Mater’in yapımcıları arasında yer aldığı “Yaban” filmi öncesi film ekibi, Mater’in mesajını okudu.

Çiğdem Mater'in mesajı şöyle:

“Çok sevgili Adanalı sinema severler. Bugün çok emek verdiğimiz filmimiz ‘Yaban’ı perdede sizinle birlikte izleyemediğim için çok üzgünüm. Ne güzel ki filmimizin şahane ekibinin en azından bir kısmı sizinle birlikte oradalar. Pek çok sevdiğim Adanalı izleyicilerle birlikte soru cevabı kaçıracağım ‘Yaban’la birlikte annelik, kadınlık ve göçmenlik üzerine birlikte düşünüp konuşamayacağımız için çok üzgünüm. Özgür günlerde, festivallerde, Adana’da yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorum. Bakırköy Kadın Cezaevi’nden sevgilerimle.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol