birgün

18° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 16.09.2020 10:38

Gine Devlet Başkanı'nın bir bakanı dövdüğüne dair iddia gerçek dışı çıktı

Gine Devlet Başkanı'nın bir bakanı dövdüğüne dair iddialar gerçek dışı çıktı. DHA tarafından 'Gine' mahreciyle geçilen görüntülerin 2018 yılından beri dolaşımda olduğu ve Ekvator Ginesi'nde bir profesör ile öğrenci arasındaki kavgayı yansıttığı öğrenildi.

Gine Devlet Başkanı'nın bir bakanı dövdüğüne dair iddia gerçek dışı çıktı

Afrika ülkesi Gine'de, Devlet Başkanı Alpha Conde'un Çalışma Bakanı'nı sokak ortasında dövdüğüne dair iddia gerçek dışı çıktı.

DHA tarafından 'Gine' mahreciyle geçilen haber daha sonra geri çekildi. İddiada, Devlet Başkanı'n yönetimdeki erteleme ve sorumluluk eksikliği nedeniyle bakanı dövdüğü öne sürülüyordu.

Görüntüler, Libya ve Arap meseleleriyle ilgilenen medya platformu @AlmanaraMedia sitesinde de yayımlandı.

Ancak teyit.org'un yaptığı analizde, görüntülerin Ekvator Ginesi'nde çekildiği ve Ekvator Ginesi Ulusal Üniversitesi’nden Filiberto Monayong isimli profesör ile öğrenci arasındaki kavgayı yansıttığı belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız