birgün

5° AÇIK

DÜNYA 16.09.2020 10:38

Gine Devlet Başkanı'nın bir bakanı dövdüğüne dair iddia gerçek dışı çıktı

Gine Devlet Başkanı'nın bir bakanı dövdüğüne dair iddialar gerçek dışı çıktı. DHA tarafından 'Gine' mahreciyle geçilen görüntülerin 2018 yılından beri dolaşımda olduğu ve Ekvator Ginesi'nde bir profesör ile öğrenci arasındaki kavgayı yansıttığı öğrenildi.

Gine Devlet Başkanı'nın bir bakanı dövdüğüne dair iddia gerçek dışı çıktı

Afrika ülkesi Gine'de, Devlet Başkanı Alpha Conde'un Çalışma Bakanı'nı sokak ortasında dövdüğüne dair iddia gerçek dışı çıktı.

DHA tarafından 'Gine' mahreciyle geçilen haber daha sonra geri çekildi. İddiada, Devlet Başkanı'n yönetimdeki erteleme ve sorumluluk eksikliği nedeniyle bakanı dövdüğü öne sürülüyordu.

Görüntüler, Libya ve Arap meseleleriyle ilgilenen medya platformu @AlmanaraMedia sitesinde de yayımlandı.

Ancak teyit.org'un yaptığı analizde, görüntülerin Ekvator Ginesi'nde çekildiği ve Ekvator Ginesi Ulusal Üniversitesi’nden Filiberto Monayong isimli profesör ile öğrenci arasındaki kavgayı yansıttığı belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol